Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали вашите кабли RoHS или се постигне усогласеност?

Да, сите производи од Umateck се во согласност со RoHS (Намалување на опасни супстанци) и REACH (Регистрација, евалуација, одобрување и ограничување на хемиски супстанции), ние сме во состојба да обезбеди извештаи од испитувања за сите материјали кои се користат производите. Ние, исто така, се во можност да обезбеди изјава дека за да се обезбеди на производот сте го купиле од нас се RoHS или се постигне усогласеност. Контактирајте со нас сега  за да добиете декларација или тест извештаи.

Колку брзо може да се добие понуда од вас?

Вашето пребарување може да се одговори во рок од 2 часа на работното време, ако ние сме на службена должност или на одмор, ние сме во состојба да ви одговори во рок од 24 часа. Ефикасност е наш приоритет.

Може да ви обезбеди бесплатни примероци за проверка на квалитетот?
Секако, ние сме во состојба да обезбеди брзо примерок за клиент за проверка на квалитет, мостри е дефинитивно бесплатно, но превозот цена треба од себе, тоа би било одлично ако може да обезбеди вашиот оператор сметка.
Која е вашата минимум цел количество?
Нашата нормална MOQ е 1000 парчиња на точка или целосно 3000 метри суровини кабел по спецификација во иста боја. за прва соработка, ние сме повеќе од среќни да ја прифати вашата судењето цел како 1OO компјутери или 200 парчиња. и ако имаме акции, ние сме во можност да го продаде мала количина за вас, pls контактирајте со нас за да ни кажете вашите барања детали.
Колку брзо може да се пренесе на кабли Ако сум цел сега?
Тоа зависи од вашите спецификации, количина и package..etc, нашата нормална доведе време е 3-4 недели, ако тоа е мала количина за нарачка и имаме материјали на залиха, ние сме во состојба да го пренесе нашите на 1-2 недели. Ние сме среќни да се направи приоритет за итно барање, молам само ги споделите со нас вашата цел.
Може да ви понуди цена решение ефективни превозот за нас?
Да, ние имаме стратешки партнери на вода, воздух и да ги изразат испорака, цената што може да понуди е многу конкурентен.
Како да се плати, она што е вашиот мандат за исплата?
Нашата нормална рок на плаќање е 30% депозит и рамнотежа против Б / L, ние нудиме отворена кредитна како OA30 / 45/60 дена за добро соработуваше клиенти и вкупниот износ за над 30.000 долари. T / T, L / C, Paypal, Western Union ... итн се сите достапни.
Може да се прилагоди на производот за нас?
Секако, ќе се фокусира на ОЕМ премија кабли за добар бренд, без разлика на моделот, пакување или кориснички должина, боја, ние се направи производ како точно она што ти го сакаш, само  контактирајте со нас  за да се прилагоди на кабли со вашиот брендирање.
Вашата содржина оди овде

Вашата содржина оди овде

Сакаат да работат со САД?

WhatsApp Онлајн Chat!